"Beze jmenná" - Kapitola 2.

16. march 2013 at 15:23 | Claire Drayen. |  "Beze jmenná"

Kapitola 2.


Před 18 měsíci

Můj domov, planeta Maaia, je o celý vesmír dál od toho vašeho. A v celém tomhle prostoru není žádná jiná obydlená planeta. Jsou tu pouze dvě ale ty jsou ve vývoji několik tisíc milionů let za námi. Na Zemi jsme narazili teprve před 25 lety.
Celkově nejsme nijak odlišní, ale přesto se dáme rozeznat od lidí. Většinou jsme vyšší než průměrný člověk. Máme širší nosní kořen a všichni z nás mají šedivé až modré oči, někdo i hnědé ale jinou barvu ne. Největším rozdílem je kůže. Ta naše je drsnější a pevnější. Takhle přesně tedy vypadám i já - mám šedé oči a vlněné hnědé vlasy. O lidské rase se v našich školách učí hned od prvního ročníku. Zkoumáme je a pozorujeme. Obyvatelstvo toho moc neví ale bůhvíco mají naši vůdci v plánu.
Z historie naší planety toho taky moc nevíme. Ne že by nám to nechtěli říct, to ne, nikdo to neví. Jsou pouhé spekulace o tom, že před 12 tisíci lety cosi nastalo a celé naše obyvatelstvo a vůbec všechno co zde pobývalo, začalo od začátku. Přesný důvod nevíme, ale domníváme se, že byla planeta něčím zkažená a tak se musela nějakým způsobem obnovit. Maaia vznikla dříve než Země. Máme asi o 4 200 let náskok. Jsme vyspělejší, máme novější technologie a celkově je i naše věda rozvinutější. A což je nejdůležitější - jsme blíže naší přírodě, ale to souvisí s našimi možnostmi, které na Zemi nemají. Na téhle planetě je převážně zima. Průměrně je tu tak 14 - 18 stupňů. Hodně oblastí je hustě zalesněných, ale jiné jsou porostlé pouze trávou, nebo na nich není nic a sem tam je jen hora. Stále se Zemí porovnáváme. Abych pravdu řekla, moc mě nefascinuje se o lidi a o planetu na které žijí tímhle způsobem zajímat. Myslím, že nejdůležitější je to, jak moc se o nás budou zajímat oni až zjistí, že tu jsme a co pro ně znamenáme. Ovšem to je pouze na jejich rozhodnutí.
Skoro každý den nás média informují o vývoji na Zemi a našem vztahu s ní. Druhým rokem se už dokonce mluví o tom, že bychom se s nimi zkontaktovali. Samozřejmě se při tom všem musejí zvážit všechny různé možnosti jak by to mohlo dopadnout. V nejhorších případech bychom rozpoutali válku, která by pro lidstvo znamenala jisté vyhlazení.

 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama