Anglie 27.8. - 30.8.

1. september 2013 at 21:55 | Claire Drayen |  diaryPředešlé odfláklé zápisy z Anglie jsem se rozhodla vám vynahradit mým posledním a zároveň nejlepším dnem v této zemi.

27. - 28.8., úterý a středa

Nic zajímavého.

29.8., čtvrtek

Byl to můj poslední den tady, celý pátek jsme měli jet zpět do České republiky, a tak jsme si s A. řekly, že si tenhle den musíme náležitě užít.
Opět jsme jely do Londýna úplně samy. Nejdřív samozřejmě vlakem na Waterloo, a pak celý den metrem nebo pěšky. Počasí nám přálo, obloha byla nádherně modrá a nechyběly ani mraky, které působily jakoby někdo přes nebe natáhl plátno, kde jsou mraky namalované.
Tou nejhlavnější zastávkou byl asi Buckinghamský palác, ke kteréme jsme se dostaly přes Green Park. Green Park je krásný, oni vlastně všechny ty parky jsou tam nádherné, přesně takové, jako z amerických filmů, takže jsem si jen říkala, že bydlet tam, tak se do takových parků chodím učit. Jsem si jistá, že se tam celé odpoledne dá prosedět i bez jediné zábavn aktivity, aniž by jste se znudili. Nejdřív jsem si nebyla jistá, kudy přes ten park jít, ale pomohl dav lidí v dálce. Co jiného by tam asi tak dělali? Takže jsme se tam vydaly. Přivítala nás vysoká černá brána, na vyšších místech se zlatým nátěrem. Nešlo projít přímo ní, ale o pár metrů dál se dala obejít.
Dostaly jsme se na takové menší prostranství, trochu to připomínalo náměstí. Uprostřed byl bílý vysoký sloup, na jehož vrcholu stál zlatý anděl. A pár desítek metrů za zády tohoto anděla byl vysoký černý plot ve stejném stylu jako prvně ta brána. Co bylo za plotem už si domyslíte.

Další zastávkou měla být muzea, ale my jsme si nakonec řekly, že když je tak nádherně, nechceme být zavřené uvnitř. Blízko paláce je jak Piccadily Circus, tak Trafalgar Square, a já hloupá si ty názvy nějakým záhadným způsobem spojila s Greenwichským nultým poledníkem. Takže jsme se na obě náměstí vydaly, samozřejmě marně.
Další zastávkou bylo Britské muzeum. Nevěděly jsme, jestli se platí vstupné nebo ne, takže když po nás ani po jiných návštěvnících u vchodu nic nechtěli, byla jsem celkem ráda. Když do tohoto muzea vstoupíte, dostanete se do neporstorné tmavé haly. Ale jakmile pokračujete hned za nosem, za pár vteřin se ocitnete v obrovských prostorách, kde je sice slyšet šum lidských hlasů, ale přitom máte pocit, že je ticho, což se vám zdá nemožné, když je tam tolik lidí.V době, kdy jsme z muzea vycházely bylo už pozdní odpoledne a já si jen říkala "Sakra, to už to tak rychle uběhlo?". Bohužel, čas utíkal, vyrazily jsme tedy na metro a jely na Waterloo. To ovšem ještě nebyl konec dne. Na Waterloo jsme jely jenom proto, že to byla zastávka nejblíž k London Eye. Za ty dny jsme ještě nebyly přímo pod ním a já chtěla lepší fotky. Kousek jsme šly opět podél Temže, avšak pak jsme zahnuly do menšího parčíku, jestli se to tak dá nazvat. Každopádně to tam bylo nádherné, lidi leželi na trávě a my s A. jsme taky neodolaly. Tráva byla... upřímně bylo to lepší než postel, než jakákoliv postel, na které jsem kdy spočinula. Navíc ten výhled na London Eye.Pokračovaly jsme kolem London Eye až k mostu, který vedl přes Temži k Westminsterskému paláci, ale už jsme přes něj nepřešly, protože se začaly hlásit naše žaludky.
Cestou zpět mou pozornost upoutal překrásný dívčí hlas. V Londýně je běžné, že na ulici míjíte lidi, kteří si snaží přividělat zpěvem, ale většinou jsou to muži s nepříliš zajímavým hlasem, jenže tohle bylo něco jiného. Šla jsem za tím a uviděla dívku s lesklými blond vlasy, hrající na kytaru. Jen pro jistotu, aby jste si nepředstavili nějakou chudou ubohou holku, tahle byla normálně oblečená a bylo zjevné, že se prostě jen snaží dostat do podvědomí lidí. Před sebou měla letáky, usoudila jsem, že se vůbec nic nestane, když si jeden vezmu. Když jsem tam šla, usmála se na mě, úsměv jsem jí oplatila, vypadala hrozně mile. Od toho momentu jsem se nemohla dočkat, až se dostanu domů a podle adresy stránek se kouknu na její písničky na youtube a na její fanouškovský facebook.
Tahle dívka se tedy jmenuje Charlotte Campbell, zpívá hrozně moc krásně. Na youtube má několik coverů, líbí se mi její verze písničky Wake Me Up od Aviciiho. Musím říct, že v těch videích zní jinak, bohužel o něco hůř. Co ale stojí za pozornost je její vlastní písnička, Feathers and Wax. Určitě doporučuju poslechnout.
Teď když sedím doma a píšu to si jenom vyčítám, že jsem si ji tam třeba nevyfotila, nebo se nevyfotila přímo s ní nebo tam nezůstala déle nebo prostě něco podobného. I tak jsem ale ráda, že jsem ji viděla naživo. Takže to bylo snad to nejlepší zakončení dne v Londýně, jaké jsem si jenom mohla přát.

Kdybych to měla nějak shrnout, myslím, že jsem si to tam mohla užít líp. Na druhou stranu, dělala jsem si tam pevážně co jsem chtěla, ty hlavní památky a budovy jsem navštívila, ověřila jsem si, že anglicky rozumím, čímž jsem si nebyla do té doby moc jistá.
Je mi jasné, že vám Anglii doporučovat nemusím - kdo tam byl, ví jak skvělé to tam je a kdo ne, ten tam chce i tak, takže... Jen chci napsat, že pokud se tam třeba chystáte samy, se známými, přáteli, ne se školou, a máte strach, že by jste se v Londýně ztratili, myslím, že to nehrozí. Lidé jsou tam milí, jsem si jistá, že pomohou, a i kdyby ne, metrem se dostanete téměř kamkoliv a přímo v tom podzemí taky nehrozí, že by jste nasedli na špatné metro, i když jste metrem jeli párkrát za život.

Na závěr vám chci moc poděkovat, že jste sem chodily a kometovaly, i když moje aktivita na vašich blozích byla zavrženíhodná. Hodlám to napravit zítra. Ještě jednou moc díky a přeju vám nenáročná zítřejší první školní den :)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Katherine Katherine | Web | 2. september 2013 at 11:59 | React

Naprosto dokonalý článek :) jo máš pravdu do Anglie se rozhodně někdy musím podívat !! Tak takovéhle prázniny strávené v Londýně jsou jak vysněné. Je super že jste si to užili. Fotky jsou kouzelný :)

2 Nell Nell | Web | 2. september 2013 at 12:13 | React

To musel být úžasný den. :3
Bydlet tam, z praku nevylezu. To je určitě to nejlepší místo na čtení. :3 Teda možná kromě postele...
Ach, ležet v trávě s výhledem na London Eye, to bych chtěla zkusit. Muselo to být krásné.
Je pravda, že většinou jsou na ulicích ti ožralí, ošuntělí lidé, co hrajou na harmoniky a tak. Ale občas se najdou i fakt dost dobří lidé, kteří to dělají jenom pro zábavu. A jednou jsem dokonce viděla takovou tu kapelu, jak hrají na všechno možné - na takové ty nezvyklé nástroje - a hráli jakousi písničku od Deep Purple. A bylo to úžasné.
Ta dívka fakt zpívá hrozně hezky, ta její písnička je krásná. :3
Mohla užít líp? Vždyť to bylo úžasné. Nebo se to tak aspoň jevilo mně, která tam nikdy nebyla. Ale jsem ráda, že prostřednictvím tebe takhle jsem se o tom mohla trochu něco dozvědět. :)

3 Liven Liven | Web | 2. september 2013 at 13:06 | React

Strašně ti to všechno závidím, no ale tak snad se tam taky někdy dostanu, doufám! :D Všichni kdo byly v Anglii, tak říkají, že je to tam úžasné, takže se tam prostě jednou povídám a je mi jedno, jestli až v dospělosti..
Jsem ale ráda, že sis ten konec prázdnin užila na plný pecky a máš na co vzpomínat. :)

4 Luciiy. Luciiy. | Web | 2. september 2013 at 19:39 | React

Jak já bych do tý anglie ráda vyrazila. Ty parky tam jsou fakt pěkný. Jak filmech. Hned mě napadlo stejně jako tebe že bych se tam chodila učit, nebo jen tak si tam sedla s knížkou. To by bylo:)

5 Infinity Infinity | Web | 2. september 2013 at 20:17 | React

Já bych se ti zpočátku moc chtěla omluvit, že jsem tvé předešlé dva články nekomentovala, neměla jsem moc čas a chci to dohnat, takže si je jdu přečíst. :)

A k tomuto článku.. Je nádherný, všechno jsi tak dokonale popsala, že jsem si tu atmosféru Anglie dokázala úplně živě představit. Chtěla bych navštívit všechna místa, která jsi tu popsala. :-)

A tu holku, kterou jsem viděla zpívat na ulici, si poslechnu na youtube. :))

Plus ty fotky jsou prostě boží. :))

6 jass jass | Web | 3. september 2013 at 17:25 | React

Dobre. Idem na to. :D Toto bude zrejme dlhý komentár, priprav sa. :3 Najprv ku tvojim kamarátom. :)
Chápem veľmi dobre, ako to myslíš. :) Ja som dosť plakala aj poprvé a úprimne sa bojím čítať to znovu, možno ma to pripraví o duševné zdravie. :D
:D Som rada že ťa pobavil, asi päť minút som pozerala trailer, aby som našla vhodný Clarin výraz. :3
Sú roztomilí a prítulní, ale asi len v rozprávkach. :3 Naozajstného medveďa... neviem, možno by som ho aj chcela stretnúť, ale nechcela by som ho naštvať. :D
Aano. Teraz mám chute na segedín, vlastne na hocičo. :D Lenže mama ide dnes na nákup, už nemáme skoro nič. :/ Aj tak stále chodím do chladničky znovu a znovu. -.-
:DDD Hej, blog.cz ma už začína štvať s tými výmyslami všeljakými. -.- Ale ďakujem. :))
Ani ja, naposledy v poslednom júlovom týždni. Ah. Som fakt hladná. :D
Hej hej, Tatry sú krásne. <3
:D Ja keď som tam išla druhý krát - so školou - sme tiež nešli lietadlom, šli sme busom a trajektom. A náhodou. Bola to dosť prča. :D Ale pravda, bolo nás tam päťdesiat. :3
Áno. Anglická architektúra je obdivuhodná. :D
:DD Tak ju treba utrieť, s naslintanou klávesnicou moc nenapíšeš. :3
Presne, Primark je božský. Niekto mi hovoril, že tam sú lacné shity, ale. Ty kokos. Úplne nádherné všetko! Trošku mi to pripomínalo naše H&M, ale oveľa lepšie. :3
:D Áno, sakra sakra! :D Lenže ty si už WTJ mala. :3
Ďakujééém. :3 Dúfam že čo najskôr pridám fotky, veď vieš, furt niečo mám, blog, filmy, Doctor Who, v neposlednom rade knihy, škola, gitara. -.- A mám ich priveľa a nechce sa mi ich triediť a editovať. :D

Awwww. Ďakujem! :)
Ani ja som ho vôbec nepoznala, len som ho náhodne našla v jednom obchodnom centre a teraz som tam bola druhý krát. Krásne veci tam majú. :3
U nás bola včera dosť zima, aj dnes. A že september. Pff. Nemôžem uveriť že ešte pred niekoľkými týždňami bol vonku veľký hic. -.-
Dobre teda, recept napíšem. Počkaj, prečo máš diétu? o.O
Ty si deviatačka? :3 Si staršia, uvoľním ti miesto v autobuse. :D
Hej, znamenala pre mňa veľa, ale v poslednom čase to bolo také... Šlo to dolu vodou. :3
Bože. :DDD Nemyslíš náhodou tú, kde sa Charlie bozkáva s tým chalanom? Nell niečo také spomínala. ^.^

Ó, a k Anglicku.
Obdivujem vás že ste chodili samé, my sme mali problém v orientácii a to sme boli traja, z toho jeden žije v Anglicku 13 rokov a druhý má 42 rokov. :D V Green Parku som bola aj ja, je to krásne. Bola som aj pri BP, ale tam mi to až také dobré neprišlo. :3
V Britskom múzeu som bola aj ja. Ach. Nádherné to tam bolo, ale po čase ma to fakt nudilo. O:)
London Eye je nádherné, aj keď bohužiaľ stále som nešla hore. -.-
Charlotte spieva dosť pekne, a keby som teraz nemala štyritisíc obľúbených pesničiek, by ma to zrejme uchvátilo. :3 Lenže keď niekto spomenie hudbu, vybavia sa mi ID a už si začnem spievať ich pesničku. :D Mám svoje ID obdobie. :D
Krásny článok, nádherné fotky, museli ste si to fakt užiť.
Ten pocit, že som si to neužila dostatočne, mám aj ja, ale Anglicko je Anglicko. :D

7 Claire Burn Claire Burn | Web | 3. september 2013 at 17:58 | React

Ďalšie prekrásne fotky z tochto preúžasného mesta ! :) Anglicko musí byť z tvojho popisu i z fotiek úžasné. Myslím, že sa tam už vidím :3 Musela to byť paráda a strašne ti závidím. A vidím, že nie som sama :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama