Pocit brzké dopělosti

8. september 2013 at 15:30 | Claire Drayen |  everything else

I refuse to grow up!! :D


V páté třídě jsem pobrala trochu štěstí a dostala se na osmileté gymnázium. V mnoha směrech mi to poskytuje jistou výhodu, jednou z nich je hlavně to, že mám zajištěnou střední školu, tudíž bych si s tím neměla děkat starosti. Ale já uvažuju o přestupu. S rozhodováním o střední škole přichází i hromada úvah do budoucnosti. Do mojí budoucnosti. A tak si říkám, kde se ve mě vzal ten pocit dospělosti? Pořád si připadám, jakobych chodila tak do sedmičky a kdo se v sedmičce musí rozhodovat o střední škole? O tom co bude pravděpodobně dělat po zbytek života, co ho bude živit a když ho to neuživí, jeho život nebude bohužel za moc stát, protože dnes už lidi hledí jenom na peníze a kdo je nemá, ten zpravidla nežije bůhvíjak skvělý život.

Cítím se sice zodpovědně, ale nejsem si jistá, jestli tu zodpovědnost dovedu převzít. Tedy spíš lepšími slovy, jestli se dovedu smířit s možnými špatnými následky. Protože co když to prostě nevyjde, co když se budu čtyři roky věnovat něčemu, co mi nakonec bude úplně k ničemu?

Před pár dny jsem byla venku s jednou kamarádkou z dětství. Už jsem ji hodně dlouhou dobu neviděla, tudíž vás jistě nepřekvapí, že jsem čekala nějakou tu změnu. Jenže ona vypadá a chová se úplně stejně jako před lety, i když je jen o rok mladší než já. Je lehce potrhlá, hyperaktivní a v tomhle věku už i trochu dětinská. Ale je milá, upřímná a je s ní sranda.
Byly jsme se projít, převážně jsme se bavily o škole nebo i o našich zájmech. V jednu chvíli jsme procházely kolem dětského hřiště a ona řekla, že by se chtěla jít sklouznout na klouzačku. Udiveně jsem se na ní podívala, i přestože mě to vlastně až zase tolik nepřekvapovalo. Když můj pohled zachytila, řekla, že ví, že se chová dětsky, ale že jí to vůbec nevadí. A já se ji nedivila. Je mnohem lepší zůstat delší dobu spíš jako dítě, než jako dospělí. Děti jsou bezstarostné, užívají si život, ať už jim přichystá cokoliv, když si odřou koleno pobrečí si, ale pak se otřepou a se smíchem se vrhají právě na tu aktivitu, jež jim jejich koleno odřela.

Mě osobně se líbí, co řekla, protože když se dneska kouknete na 10 - 14 leté, všichni svým způsobem přeskočili dětství, a to obrovským skokem. Myslím, že tohle ani netřeba rozepisovat. A mě je to svým způsobem jedno, je to jejich život, oni si ho kazí a zkracují, což je jejich věc. Jenže oni si ho zkracují dobrovolně, a to se o mě říct vážně nedá.
Taky ale nemůžu říct, že bych nechtěla vyrůst, jen mám pocit, že už tak přece všechno letí hrozně rychle, tak proč se vlastní vůlí o tak obrovský kus života připravovat?

freedom. | via Tumblr

Reality is a prison ∞ | via Tumblr

Youth- Daughter | via Tumblr

(6) grunge | Tumblr

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Nell Nell | Web | 8. september 2013 at 15:39 | React

Podle mě to gymnázium je jedna z věcí, která to ovlivňuje. Myslím tím to, že všichni rychleji rostou. Protože od šesté třídy už jsou prostě velcí a všechno je jinak. A nebo, naopak, když se podívám kolem sebe, na základce jsou všichni takoví... Ne zrovna vyspělejší, ale spíš takoví ti větší machři, namyšlení a tak, než ti, co se po páté nebo sedmé třídě vydali jinam.

Já popravdě úplně nevím, jestli chci nebo nechci vyrůst. Možná bych si přála, aby to bylo tak postupně. Dokud budu dítě, se budu více méně chovat jako dítě. A užiju si to, protože dospělá budu nejspíš ještě dlouho. A na všechno snad budu mít čas. Ale až mi bude třicet, už bude zvláštní, abych se zhoupla na houpačce, abych šla na dětský film do kina nebo abych nosila tričko v disneyovskými postavičkami. Myslím, že je zbytečné takhle rychle vyrůst, protože jednou to prostě přijde, té chvíle se dočkáme všichni. (Až na Augusta, feels.)

Třeba mně strašně vadí ty jedenáctileté holky, které jdou po ulici a myslí si, že se za nimi každý otočí. Ano, možná, ale ne kvůli tomu, že je... dejme tomu zaujaly, ale proto, že ten dotyčný spíš cítí zděšení. Teda, pokud má rozum.

Já nevím. Nechci tady o tom kecat donekonečna, protože už začínám blábolit. Řeknu jedinou věc: Souhlasím s tebou. Že opravdu nemá cenu se připravovat o kousek života tímhle. Protože jednou, třeba, nám tohle chování poleze na nervy. Jenže my už takoví zůstaneme.

2 Super.blog.cz Super.blog.cz | Email | Web | 8. september 2013 at 17:12 | React

Libovej design i články. :))
Hezký den
Bloggers Facts!
Říkáme jen to, co si myslíme""

3 Infinity Infinity | Web | 8. september 2013 at 20:51 | React

Já jsem tak dlouho nechtěla vyspět a ještě v 15 letech jsem se chovala hrozně nedospěle. Ale teď v mých 20 si říkám, že čas je neúprosný a dospěle se chovat musím, ale zároveň i chci.

Ty si užívej těchto dnů, kdy jsi tak mladá a na takové věci nemysli, jen se tím uvádíš do blbých nálad a myšlenky jsou černé.. Žiješ tady a teď a na to mysli pořád. :-)

To, jak jsi psala o té své kamarádce z dětství, líbí se mi její postoj k životu, tak to má být. :)

Ale musím říct, že jsi to napsala opět nádherně.

4 jass jass | Web | 9. september 2013 at 18:00 | React

Ten prvý odstavec je plný bohužiaľ pravdivej myšlienky. Dneska sú peniaze obrovským faktorom v našich životom. Ak ich dospelí nemajú, pracujú, aby ich mali, keď ich majú, pracujú, aby ich mali ešte viac. Niekedy mám pocit, že všetko sa v svete 18+ točí len okolo nich. -.-

Máš veľké šťastie, že si sa dostala na gympel, pretože teraz síce môžeš rozmýšľať o prestupe, ale zároveň nemusíš, lebo máš strednú zaistenú, ako si písala. Ja zo základky odísť musím. A našla som jednu super školu, lenže tam berú len 28 ľudí v jednom roku, je to ťažké a špičkové a... Nemám na to sebavedomie. :3 :D

Ten druhý odstavec... Preto je dobrou voľbou gympel, nemusíš sa rozhodovať, máš všeobecné vzdelanie. :3

Tá tvoja kamarátka mi pripomína mňa v niektorých situáciach. Niekedy sa tiež chovám detsky, vtipne, či detinsky neviem posúdiť. Ale páči sa mi to tak. Mám vtedy pocit, že ešte nemám na krku toľko zodpovednosti a všetko. Predsa len, aj keď mám štrnásť, už je tých vecí viac. Škola, krúžky, výber gymplu, domov, rodina. ^^ Blog. :D

A ten posledný odstavec je takisto pravdivý, moje spolužiačky niektoré sú fakt predčasne vyspelé. -.- Ja niekedy tiež. :D A niekedy som zase dieťa. :3

/ / /

No, to som celá ja. :D Vidíš, som ako dieťa! Furt všetkých rozosmievam a ani sa nesnažím. -.-

Na ovocnej stránke mám zatiaľ len banánovú nálepku, však uvidíme. ^^ Potom mi určite pošli fotky z tvojho WTJ, som zvedavá ako sa ti darí! :)

5 Liven Liven | Web | 10. september 2013 at 16:29 | React

Taky máme ve třídě jednu strašně dětinskou slečnu, ale já se s ní nějak moc extra nebavím, takže to nějak neřeším. Každopádně jsem ráda, že nemusím snášet,  její vtipy a tak, protože to vůbec není vtipné, fakt ne. :)

Já jsem třeba ráda, že jsem na základce. Nevím, chci už změnit prostředí a poznat nové lidi a to mi ta střední zajistí. Samozřejmě se bojím, že mě nevezmou tam, kam chci nebo toho, že si vyberu špatně se nebude mě to bavit, ale já už chci prostě pryč. Poznat nové lidi a udělat jeden velký krok, který rozhodne o tom, jak se bude nadále můj život vyvíjet. :)

6 adeel. adeel. | Web | 10. september 2013 at 16:36 | React

" člověk by si měl užívat každé etapy života. jako mladej by měl dělat blbosti, jako dospělý by měl mít zodpovědnost, rodinu a podobně. a pak je tu další etapa- stáří, kde by lidi měli být rádi za svoje zkušenosti, starat se o vnoučata a dělat všechno, co k tomu patří. "
tohle dneska řekla naše češtinářka. strašně se mi to, jak to řekla líbí.

7 Bee Shifer Bee Shifer | Web | 10. september 2013 at 18:37 | React

Já jsem dost zmatená, co se týče tohohle tématu. Jsem ráda, že jsem pořád na základce, ale zároveň bych se už chtěla osamostatnit. Jsou chvíle, kdy se musím chovat dospěle a zodpovědně už teď. A mám podobnou kamarádku jako ty. Strašně ráda jsem s ní, protože mi vůbec nevadí, že se chovám tak dětinsky...:)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama