S02 E04 - Co mě v životě nejvíc baví a naplňuje

17. september 2013 at 16:55 | Claire Drayen |  project days

PROJECT DAYS - 4. Co mě v životě nejvíc baví a naplňuje

Happiness


Téma navrženo Infinity z blogu moje-iluze.blog.cz

Na tuhle otázku mě napadjí tři odpovědi. První z nich je činnost, jež by moji dlouhodobí čtenáři dokázali hned uhodnout. Ne, není to hraní basketu, "překvapivě" je to psaní. (Jen tak pro info, basket jsem mimo tělocvik ve škole nehrála a ani hrát nehodlám.) Jelikož nevynikám ve zpěvu a ani nehraju na žádný hudební nástroj, mám už jen dvě možnosti, jak se umělecky projevit. Je to právě psaní a tanec. A obě tyto činnosti mě svým způsobem naplňují.
Líbí se mi, že každá má rozdílné možnosti, jak vyjádřit pocity nebo přímo svojí osobnost. Při psaní mě baví hledat slova, popisovat věci do detailů a sdělit tak něco důležitějšího, než že se holka zamilovala do kluka a konec. Moc se mi líbí ta možnost pouhými slovy vyvolávat pocity i ve čtenářích, a přestože slova se mimicky projevit nemůžou, člověka k tomu přinutit dovedou.
Tanec naopak pohyb svalů vyžaduje, včetně těch obličejových. Výraz dokáže zvýšit kvalitu celého tanečního vystoupení, ale také ji snížit. Při mém prvním tréninku tohohle nového školního roku jsem si uvědomila, jak moc mi to celé ty dva měsíce chybělo. Prostě se vykašlat na veškeré myšlenky spojené se školou nebo lidmi, kteří mě ten den naštvali, a namísto toho se soustředit na muziku, na to, jak postupně sílí a nutí vás hýbat se. Prostě není nad to nechat se unášet melodií hudby. Ale není to jenom o tomhle, tanec vás učí i sebekontrole a koordinaci, protože bez nich by to nešlo.
A ještě je tu ta třetí činnost. Napadla mě až když jsem začala psát tenhle článek. Totiž je to čtení, které odpovídá popisu - baví mě a i naplňuje. Myslím, že po přečtení nějaké vážně dobré knížky se vždycky alespoň trochu změníme. Sama to přece po dočtení těch silnějších příběhů píše i Nell, že má jiný pohled na svět. A co Nell ohledně knížek řekne, to na 99% platí (když tedy samozřejmě nepočítám osobní názory a tak, je jasné, že to je u každého člověka jiné). Poslední dobou věřím příběhům na papíře víc, než vlastnímu životu. Nevím čim to je, zkrátka mi přijdou skutečnější. Možná proto, že jsou zajímavější, promyšlenější a... spravedlivější vůči těm učínkujícím osobám. Tedy většinou, ale to je taky věc názoru. A hlavně, život v nich za něco stojí. Nedovedu si ani představit, kým bych byla, kdybych nečetla to co za poslední rok. Ah, miluju knihy.

Facebook

Music | via Tumblr
Writing...
 

1 person judged this article.

Comments

1 Infinity Infinity | Web | 17. september 2013 at 18:02 | React

Páni, jsem moc ráda, že jsi se pustila do tématu navrženého mnou. Tak krásně jsi do tohoto článku vložila své pocity z toho, když píšeš, tančíš nebo čteš. Je to tak procítěné a je znát, že tyto věci tě dělají v životě šťastnější.

A Claire! Vůbec se mi nemusíš omlouvat, že jsi nějaké moje články nekomentovala, já jsem taky zameškala tvé dva poslední články a teď si je jdu s radostí přečíst. :3

2 jamie jamie | Web | 17. september 2013 at 21:07 | React

Krásne si to všetko napísala :3 Tanec mi nikdy veľmi nešiel. Síce si veľmi rada doma tancujem pred zrkadlom ale inak ani nie :D Takže sa viac vyjadrím k tým druhým dvom činnostiam.

Čítanie a písanie. Proste v tomto sa zhodneme na nekonečné množstvo percent :3 Ďalšia vec čo máme spoločné ^^ (och, škoda že som neokomentovala ten skvelý článok o Ellie :3 aj tam by som sa dlho dlho vyjadrovala :D). Na písaní sa mi presne páči to čo aj tebe. Je to niečo krásne vedieť všetko tak dokonalo opísať a vlastne si pri tom človek výmýšla nový život, novú osobnosť a všetko. Je to taký únik z reality.

Knihy, knihy, knihy :3 S tou časťou o Nell musím súhlasiť :D Proste Nell a téma knihy to nejde nesúhlasiť s ňou :D Čítanie je niečo dokonalé a nechápem ľudí ktorí si radšej pozrú film ako prečítajú knihu. príde mi to tak že si nevážia autora a netušia o čo prichádzajú :D

3 Liven Liven | Web | 18. september 2013 at 15:01 | React

Tady jde vážně poznat, že ty činnosti pro tebe vážně hodně znamenají a to je podle mě dobře. Myslím, že ze vším s tebou souhlasím, hlavně s tím psaním a ještě bych přidala, že ti to psaní jde a jak. :)

Jo, Nell píše úžasné recenze a jde vidět, že jí každé kniha trošičku změnila pohled na svět. Kousíček po kousíčku. :)

4 Liven Liven | Web | 18. september 2013 at 17:22 | React

Nemáš za co :)

Nemám ráda když jsem nemocná. Najednou mám moc času a nevím jak ho vyplnit. Na jednu stranu je to fajn spát do kolika chci, odpočinout si od toho stereotypu a nabrat nový dech na další dny.

A děkuji za skvělý nápad, uvidím musím se prohrabat svým šatníkem, jestli vůbec mám nějaké oblečení, které by mohlo vyjít na veřejnost. :D Každopádně díky a musím se přiznat, že už dlouhou dobu přemýšlím nad focení outfitů, ale to si ještě musím pořádně promyslet a jak už jsi se u mě v článku dočetla - obměnit alespoň část mého šatníku. :)

No a tu jeansovou košili ti závidím. To jsem ti ostatně záviděla i ten Londýn, ale to je z jiného šálku. Jde o to, že já ji chci už strašně dlouho. Ale ceny v některých obchodech jsou straně vysoké, takže jsem vždycky investovala do něčeho jiného, ale teď už mě nic neodradilo a já jsem za to velmi ráda! :D

5 Ká. Ká. | Web | 18. september 2013 at 18:51 | React

U mě vedou zvířata, ty mě naplňují :).

6 Bee Shifer Bee Shifer | Web | 18. september 2013 at 21:19 | React

Souhlasím vlastně se vším, co jsi napsala. A za mě ještě zpěv :)

7 jass jass | Web | 19. september 2013 at 10:39 | React

Tak najprv ku komentáru. :D
Som rada že ma chápeš, a vlastne sama nechápem, ako to zvládam. Som prapodivná malá bytosť. :D
Jéééj :3 Ďakujem. No po takomto komentári sa nemôžem nesnažiť! :D

Táto téma na článok je úplne neskutočná! :3 Infinity je šikula :D
"...sdělit tak něco důležitějšího, než že se holka zamilovala do kluka a konec.." :D toto ma neskutočne rozosmialo, ani neviem prečo. :D
Tá časť, kde si písala, že sa ti páči tá možnosť vyvolávať pocity v čitateľoch.. :3 Pokračuj v tom, pri tých tvojich poviedkach mám husinu, alebo ako sa to povie. :D

Tanec. <3 Nádherne si to opísala, a aj keď netancujem hiphop, kedysi som ho tancovala a presne viem, o čom hovoríš. Ten moment, keď tancuješ, si spotená, chceš odpadnúť no zároveň ideš úplne na doraz a to ťa teší. Niekedy mám pocit že som šialená... :D Som? :D

A knihy. <3 K tomu sa asi ani nebudem vyjadrovať, je to veľmi ťažké. Ale s tým, že sa ti viac páči knižný svet, súhlasím. Aj ja to tak už mám. -.- :D Nie že by ma to netešilo. :D

Skvelý článok, úžasné obrázky. <3

8 Nell Nell | Web | 19. september 2013 at 17:38 | React

Tohle je úžasný nápad. Taky bych to zkusila, jenže mě naplňuje tolik věcí, že nedokážu odlišit důležité od zbytečného a tak, takže by to byla jenom nepřehledná slátanina věcí, které mě baví. Ale takhle, jak jsi to napsala ty, je to úplně dokonalé. :3

To s tím zamilováním.
Máš pravdu. Ale ty to třeba i napíšeš, jenže jinak, mnohem krásněji, takže to nevyzní jako takhle "jednoduchá" věc.
Já se vším, co jsi napsala, souhlasím. Tanec je něco, co tě určitě odreaguje, ve psaní se vyžíváš, je úžasné hledat jiná slova, zkoušet, které zní lépe, které se kam hodí, dávat do vět čárky a uvědomovat si, proč tam jsou. A to všechno. Taky mě to hrozně naplňuje. Ale i hudba. Jenže to je něco možná trochu jiného.
A knížky. Jak můžou někoho nebavit, nenaplňovat? Ano, já se vždycky změním, po přečtení nějaké knížky. Což znamená, že za poslední rok už jsem se změnila víc jak padesátkrát. Teď je to nadsázka, ale kdybych třeba potkala sebe před rokem, asi bych se nepoznala. Prostě bych to nebyla já. Byla by to jenom hloupá holka, co je celá bez sebe štěstím, že přečetla jednu knížku. Teď jsem naivní holka, co si myslí, že knížky ji změnily, co doufá, že její život se aspoň trochu bude podobat nějakému z příběhů. :3
Taky to tak poslední dobou mám. V mém životě se neděje nic, co by stálo za zmínku. Zato knížky... tam se toho děje tolik, že nevím, co je jenom smyšlené a co se nějakým způsobem odehrává i v mém životě.

9 Luciiy. Luciiy. | Web | 19. september 2013 at 18:38 | React

Ahoj, prosím přečti si u mě na blogu tenhle článek http://huckle-berry.blog.cz/1309/iam-so-sorry
(omlouvám se za kopírovaný komentář)

10 alfalfa alfalfa | Email | Web | 20. september 2013 at 8:43 | React

Veľmi pekne napísaný článok na zaujímavú tému. Všetky tri činnosti, ktoré popisuješ sú veľkou súčasťou aj môjho života, bez nich si neviem predstaviť jediný deň.
Som veľmi rada, že som si pred mnohými rokmi založila svoj úplne prvý blog. Za ten čas sa toho veľa zmenilo, dokonca už si na adresu prvého blogu ani nespomínam. Ale som rada, že s pribúdajúcimi rokmi sa moja záľuba v blogovaní nemení, naopak ešte viac vzrastá. :)
Knihy v mojom živote znamenajú veľa. Asi som to zdedila po mamke, ktorá miluje knihy a od malička ma viedla k čítaniu.
Ako malá som chodila na tanečný krúžok, ale potom som toho nechala. Teraz si veľmi rada zatancujem doma. Mám potrebu sa hýbať, baví ma to.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama