TAG - What if...

3. september 2013 at 18:40 | Claire Drayen |  everything else
gânduri fără sens | via Tumblr

Na tento TAG jsem narazila na blogu skvělé Claire Burn, ale původně je od blogerky Lany.
Zaujaly mě ty otázky, a tak jsem si řekla, že si na ně taky zodpovím. Tady je výsledek.

1. Čo keby si bola na jeden deň mužom?
Upřímně, na tuhle otázku nedovedu zcela odpovědět, kdybych měla popisovat aká bych byla a všechny ty věci kolem, zabralo by to mnoho řádků. Kdyby ovšem šlo o nějakou určitou situaci, dokázala bych popsat svoje chování v případě opačného pohlaví. (Klidně mi ty případy pište do komentářu, udělala bych na to další článek nebo vám odpověděla ve formě dalšího komentáře. Jsem na vaše výmysly celkem zvědavá :D)

2. Čo keby si mala iba jedno priane?
Tohle je pro mě už delší dobu velice snadná otázka, odpovídám si jí v duchu pokaždé, když se mě na to někdy někdo zeptá nebo když si představím, že bych byla v té situaci.
Jednoduše odpovím: přála bych si jedno přání na každý týden, né-li den :D

3. Čo keby si stretla samú seba v štyridsiatke?
Dala bych si sama se sebou highfive :D Ne, já nevím, mě osobně nepřijde čtyřicet tolik, horší pohled bych měla na sebe v šedesáti. Pravděpodobně bych vyzvídala něco o svém životě v tom věku a o době mezi mým věkem až do těch čtyřiceti. Chtěla bych slyšet, co si o mě myslí a chtěla bych ji poznat. Zní to celkem zvláštně, chtít poznat samu sebe.

4. Čo keby si si mohla vybrať, v akej dobe chceš žiť?
Jednodušší otázkou by pro mě bylo v jakém světě chci žít. Ale dejme tomu. Ráda bych si vyzkoušela život ve středověku, líbí se mi šaty z té doby a hlavně vesnice. Miluju ty obyčejné domky, kolem kterých vede silnice vykládaná opracovaným kamenem. A naopak bych se taky ráda podívala do doby, dejme tomu tak za sto. Stejně tak jako se mi líbí ty obyčejné domky, mě fascinují futuristické stavby.

5. Čo keby si si mohla vybrať ako chceš vyzerať?
Měnila bych jenom detaily - o něco delší nohy a prsty na rukou (ne aby jste si mě představili jako zakrslici, protože to vážně nejsem), jiný nos, hlavně širší kořen nosu a hladší, a pak už jen ty nadbytečnosti jako jsou plnější a výraznější rty, popřípadě hnědé vlasy, ale ten můj odstín mi taky nijak zvlášť nevadí.

6. Čo keby si mohla zakázať jednu vec na svete?
Tady jde ještě o to, jestli by můj zákaz lidi respektovali, ale i tak, zakázala bych lidem ubližovat si. Jak navzájem, tak samy sobě. A počítal by se jakýkoliv způsob.

7. Čo keby si si mohla na týždeň vymeniť život so životom celebrity?
Tak to netuším. Často přemýšlím nad tím, co teď třeba dělá ta a tamta celebrita, ale vyměnit si s nimi život?
Napadá mě to trochu rafinovanějí. Tak například, chtěla bych si život vyměnit s Jennifer Lawrence v týden, kdy se natáčelo Catching Fire anebo se vrátit do minulosti ještě dál a vyměnit si život se Saoirse Ronan v týdnu, kdy se natáčel Hostitel. Je mi jasné, že film není natočený za pouhý týden, chtěla bych nějaký kdy by se natáčely moje oblíbené scénky.

8. Čo keby si mala byť zvieraťom?
Tak tady přichází v úvahu třeba pták nebo veverka. Nebo něco většího, ladnějšího a se zajímavějším životem, třeba jako gepard. Chtěla bych uhánět krajinou tak rychle, jak to dokáže právě a jenom gepard.

9. Čo keby si mohla ísť kdekoľvek, kde by sa ti zachcelo?
Tak bych šla kamkoliv, kam by se mi zachtělo :D Chtěla bych navštívit každý zajímavý světadíl, stát, město a místo. Chtěla bych poznat co nejvíc krás planety Země. A když nad tím tak přemýšlím, tak ne jenom téhle planety. Ta představa jednoduchého cestování mi připomíná film Jumper.

10. Čo keby si vedela čítať myšlienky?
Upřímně, já bych snda ani radši všechny myšlenky lidí znát nechtěla. Bylo by fajn, kdyby ta schopnost byla ovladatelná, kdybych někomu mohla vlézt do hlavy jen když by se mi zachtělo. Myslím, že by mi to kolikrát ublížilo, ale mohlo by to být i užitečné.

11. Čo keby si si mohla vybrať aké koľvek povolanie?
Myslím, že na tuhle otázku by za mě s přehledem mohla odpovědět jakákoliv osoba, která můj blog navštěvuje trochu delší dobu, takže tyhle lidi moje odpověď určitě ani nepřekvapí.
Chtěla bych být spisovatelka, baví mě to a naplňuje, už ani nevím, co jiného bych mohla dělat. Možná ledatak právničinu, ale to psaní je mi prostě bližší.

12. Čo keby si mala rok prázdnin?
Nejspíš by to pro mě bylo po těch obvyklých dvou měsících prázdnin nesnesitlné. Neříkám, že bych nebrala ještě třetí rok prázdnin, ale celý rok by byl prostě moc.

13. Čo keby si si mohla vybrať na dovolenku iba tri veci?
Tričko, kalhoty a spodní prádlo :D Ve spodním prádle se dá případně i plavat a pokud se ty ty tři věci počítají jakože fakt jenom tři věci, zvolila bych tohle.

14. Čo keby si sa mohla zbaviť jednej zlej vlasnosti?
Z obecného hlediska mám víc špatných vlastností, ale nějak mi ani nevadí. Jsem to prostě já a už si nedovedu představit, že bych se chovala jinak. Je tu žárlivost, ovšem není tak silná, aby mě celou uchvátila, takže to je v pohodě. Dál by se našla soutěživost, ale myslím, že právě ta mě žene dál. Nakonec mě přecejenom něco napadá - mrztutost. Neříkám, že jsem v kuse mzutá, ale když už ano, jsem pak nevrlá i na lidi, kteří za nic nemůžou, což mě později když už mám lepší náladu mrzí.

15. Čo keby si si mohla kúpiť čokoľvek na svete?
V tomhle musím úplně souhlasit s odpovědí, jakou napsala Claire Burn a to že ty nejlepší a nejkrásnější věci na světě si nelze koupit. Přecejenom, jak by jste si chtěli koupit lásku? Pocit nejde koupit, každý cítí to, co cítí a podle mě by nikdo nikomu jeho pocity za zlé mít neměl. Někdy prostě cítíme něco, co se nedá odvolat, i když bychom kvůli tomu zabíjeli, znám to z vlastní zkušenosti. Stejně tak si nekoupíte milující rodinu, což hodně souvisí s tou láskou.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Eliza Eliza | Web | 3. september 2013 at 19:01 | React

Kdybych byla mužem, sundala bych oblečení a šla bych k zrcadlu :DD

2 Liven Liven | Web | 3. september 2013 at 19:14 | React

[1]: :DDDDDDDDDDDDDD
No dobrá, konec srandy. Ty otázky jsou vážně zajímavé, hmm. Já by jsem ale asi akorát ty otázky přeložila do češtiny, protože někdo - třeba já - je takovej debil, že si ty slova zaměňuje :D No to je jedno, zvládla jsem to, třikrát hurá!

3 Nell Nell | Web | 4. september 2013 at 16:17 | React

To jsou hodně zajímavé otázky. Asi tak na půlku bych vůbec odpovědět nedokázala, nebo aspoň ne tak, aby to dávalo smysl.

S prvními třemi úplně souhlasím, zachovala bych se taky tak. To s tím mužem by mě zajímalo, přání jsou logická a to, jak bych vypadala, by mohlo být taky dost zajímavé.

kdybych měla vybrat dobu, ve které chci žít, asi by to byla doba, ve které by nebyly války. A násilí. Ve které bych mohla žít svůj život jako splněný sen. Ale tohle je nemožné přání. Takže já budu dál snít.

Ach, ráda bych si se Sar vyměnila život, aspoň na hodinu natáčení. Muselo to být úžasné. Vidět Jakea naživo a tak. :3

Zvláštní, kdybych si vzala jednu zlou vlastnost, vůbec už bych to nebyla já. A ani nevím, která by to byla vlastnost, protože jich je tolik... Snad závist.

Dobře, když nemluvíme o pocitech, ale o věcech, které se opravdu koupit dají. Je to zvláštní. Nedokážu si představit, že by něco takového nastalo. Asi bych koupila vydavatelství knížek, abych mohla číst. Ale v tu ránu by mě to zamrzelo, protože bych přišla na něco hodnotnějšího, na něco, co třeba může někomu pomoct.

Strašně se mi líbí tvoje odpovědi. Doufám, že uděláš někdy zase něco podobného. :3

4 renny. renny. | Web | 4. september 2013 at 18:39 | React

jo jasně,můžeš se zeptat:) měla jsem tě na blogu diaryandbooks.blog.cz pod přezdívkou ianey,ale někdo mi ho zrušil-.- :)

5 Infinity Infinity | Web | 7. september 2013 at 11:05 | React

Tento TAG je úplně skvělý! :-) Také jsem přemýšlela nad tím, že si ho vyplním. A musím říct, že na některé otázky bych odpověděla hodně podobně jako ty.

Vážně moc se mi líbí, jak jsi měla každou otázku do detailů propracovanou a věděla jsi přesně, jak odpovědět. Pobavila mě například trojka, co jsi napsala na začátku. :D

Ta jedenáctka je jasná volba i pro mě. Nad ničím jiným ani nepřemýšlím. Budou z nás dvou určitě skvělé spisovatelky. :3

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama