TAG - Mein liebster blog award 1/2

1. november 2013 at 13:45 | Claire Drayen |  everything else


Woods | via Tumblr

Do tohoto TAGu mě nominovala nejdříve Nell, ale jelikož jsem tu dlouho nebyla, netrvalo dlouho a byla jsem nominována i blogerkou Natt. Takže nakonec vlastně můžu být ráda, že jsem TAG neudělala už předtím, protože psát ho podruhé by se mi vážně nechtělo :D

V případě, že jste tento TAG ještě nezaznamenali na nějakém z jiných blogů, stručně napíšu o co jde.
Nominovaní (takže momentálně i moje maličkost) musí nejprve napsat deset věcí o sobě, poté odpovědět na deset otázek, které položila osoba, jež toho člověka nominovala, - v mém případě to bude rovnou dvacet otázek - a nakonec bych měla nominovat pět dalších šťastlivců a těm položit dalších deset otázek, ale snad mi nebude mít nikdo za zlé, když tohle vynechám.

Deset věcí o mě

___________________________

Snažila jsem se dát dohromady něco, co tady ještě nezaznělo (celkem makačka).
  1. Nepozřela bych koprovou omáčku.
  2. Stojím si za tím, že spojení "by jste/by jsi" by mělo být spisovné, proto to taky tak píšu, i když vím, že správně by to mělo být "byste/bys", ale to se mi prostě nelíbí, zní mi to moc hovorově a nespisovně.
  3. Pár písmen a čísel píšu podle mých drahých spolužáků divně - trojku například píšu odspodu, dvojku pro změnu odzhora atd...
  4. Mimo blog si ještě vedu deník, do kterého však nezapisuju něco z každého dne nebo tak, ale jenom události, které bych si chtěla zapamatovat. I když kolikrát se mi taky stalo, že jsem se tam prostě jenom potřebovala vypsat.
  5. Nebrečela jsem u Titanicu.
  6. Nemám ráda Lanu Del Ray, protože mi její písničky přijdou hrozně depresivní, zároveň ale poslouchám a miluju i takové písničky, které by se se vší vážností za depresivní označit dali.
  7. Nemám ráda, když lidi kolem mě zbožňují stejné knihy a postavy. To se týče ale jenom mého osobního života, tady na blogu mi to překvapivě vůbec nevadí.
  8. Moje momentálně asi nejoblíbenější písnička: Coldplay - Atlas
  9. Moje křestní jméno nemá vůbec nic společného s mým blogovým jménem a začíná na V.
  10. Tyhle fakty jsem dávala dohromady přes hodinu! Ano, byla jsem u toho sice třeba i na tumblru, ale...

Otázky od Nell

___________________________

Otevři si tenhle obrázek a odpověz na to.
Hm, tak když vezmu na vědomí ten fakt, že bych si tu večeři chtěla hlavně užít, tak Augusta Waterse, Jace Waylanda/Morgensterna, Simona Lewise, Percyho Jacksona a jeho přítele Grovera, Patricka z knížky Ten, kdo stojí v koutě a abych tam nebyla jediná ženského pohlaví tak ještě Melanii Stryderovou. Páni, to byla epická večeře.

Máš nějakou knížku, kterou bys za žádnou jinou nevyměnila? Jestli ano, jakou?
Mám jich hned několik, na počet jedna se vážně neomezím, ani kdybych chtěla.

Jaký je tvůj názor na spoilery?
Jsou to hrozně moc nevyzpytatelné mršky. Člověk neví co od nich čekat, hodně ho lákají, i když on ví, že by si je prostě neměl přečíst. Obecně nemám ráda lidi, kteří spoilerují, aniž by na ten spoiler upozornili, to je totiž velice zákeřné. Ale o spoilerech jako takových bych tohle říct nemohla.

Nejoblíbenější spisovatel/spisovatelka? Proč zrovna on/ona?
Ach, já nevím, úplně nemám nejoblíbenějšího spisovatele, protože byla by tu Stephenie Meyer, jejíhož Hostitele úplně zbožňuju, ale zároveň napsala i Stmívání, které mě třeba vůbec nebere. Je tu samozřejmě taky Collinsová, před kterou milionkrát smekám za její nápad s Hunger Games, John Green a jeho Hvězdy nám nepřály, což je prostě absolutně shmdgrthgfb příběh, a nakonec Cassandra Clare, která Mortal Instruments napsala úplně dokonale, takže je to opravdu těžké a já odmítám na tuhle otázku odpovídat.

Máš radši knižní, nebo filmové verze knížek? Pokud filmové, stalo se ti někdy, že by se ti víc líbila ta knižní? (A opačně.)
Jednoznačně mám raději knížky. Jde o to, že filmy by byly úplně fantastické, kdyby do nich režiséři dali úplně všechno, co bylo v knížce, jenže tak to prostě samozřejmě udělat nejde. Tedy ono by to šlo, ale... :D Filmové zpracování se mi víc líbilo jedině u Terapie láskou.

Kterých pět knížek by si podle tebe měl každý přečíst?
Hvězdy nám nepřály, protože ten příběh se hlouběji nedotkne jedině naprostého ignoranta a ta knížka prostě mluví o životě takovém, jaký skutečně je,
Hostitele, protože si myslím, že každý by měl pochopit, co to vlastně znamená skutečná oběť,
Ten, kdo stojí v koutě, protože Charlieho příběh by měl prostě každý znát,
Kdo chytá v žitě, protože stejně tak jako by jste měli znát Charlieho příběh, tak by jste měli znát i ten Holdenův, byť jen z recese,
a nakonec asi Na západní frontě klid - před pár dny jsem to dočetla kvůli povinné četbě a rozhodně nelituju, není na škodu pochopit pojem světová válka a že to obnáší mnohem víc než zbraně.

Jakou máš ráda hudbu? (Styl, skupina,...)
Já osobně mám takový styl, který by se dal nejlépe přirovnat k muzice Ellie Goulding, kterou taky zbožňuju. Pak už to jsou spíš jednotlivé písničky. Do tohohle stylu zapadá i například Coldplay - Atlas nebo Bastille ft. Ella - No Angels. Pokud stále nechápete, mileráda vám pošlu můj songlist.

Stalo se ti někdy, že bys v krátké době změnila na něco názor? Názor na co to byl?
Určitě se mi to stalo, ale co to bylo si vážně nevzpomenu. Jde spíš o to, že když tvrdě obhajuju jeden svůj názor, a pak ho v krátké chvíli změním, nerada to připouštím, to že jsem se předtím mýlila :D

Jaký je tvůj nejoblíbenější film?
Aaah, to vážně? :D Dobře, to je fakt těžký, ale k těm nejoblíbenějším určitě patří Tohle je válka, když pominu všechny ty natočené podle knížní předlohy.

Sleduješ nějaký seriál? Pokud ano, jaký? Proč se ti líbí právě tenhle?
Momentálně koukám na Pretty Little Liars, ale to už se mi nelíbí tolik co první série, a taky jsem teď rozkoukala Once Upon A Time, tam se mi líbí ten nápad pohádkových postav uvěznených v našem světě a taky Supernatural, což sleduju výhradně kvůli jednomo herci tam, jinak by to na mě bylo až moc hororový, ale co já si nepřetrpím... :D

Otázky od Natt.

___________________________

Co/kdo tě dovedl/o k blogování?
K blogování mě jednoho dne dovedlo úplně obyčejné rozhodnutí zkusit si založit blog, protože mě to hrozně lákalo.

Jakou knihu jsi přečetla naposledy?
27.10. jsem dočetla druhý díl Mortal Instruments.

Máš svého idola? Jestli ano tak jakého a proč právě jeho?
Hah, dobře, mám tu Logana Lermana. Proč? Protože to je Logan Lerman!
Taky je tu Chris Pine, do jehož průzračně modrých očí se prostě nejde nezamilovat,
a nakonec tak trochu imaginární idol v podobně Simona Lewise z Mortal Instruments.

Jaký příběh by jsi chtěla zažít na vlastní kůži?
Všechny moje oblíbené, čím víc, tím líp.

Koho by jsi pozvala na večeři?
viz první otázka v otázkách od Nell

Co tě dovádí k šílenství?
Moji idolové, a pak pár lidí... Zajímavé je, že každá z těch dvou skupinek úplně opačným způsobem.

Jaké je tvé životní motto?
Mám ho v záhlaví stránky :)

Kdyby jsi mohla pomoct světu, co by jsi udělala?
Všem bych zařídila neomezené množství Nutelly. Ne? Tak stabilní wifi signál pro všechny?
Ne, to by svět asi taky nezachránilo, takže bych zakázalo všechno, co ničí naší přírodu.

Co si momentálně ve svém osobním životě přeješ ze všeho nejvíce?
To je velice zajímavá otázka :D Odpověď je jednoduchá, potkat jednu určitou osobu a nikdy jí už nenechat odejít.

Co by jsi nechtěla zažít?
Nechtěla bych být nevidomá - slepá nebo hluchá, vážně si nedovedu představit, jak bych to zvládala.
 

1 person judged this article.

Comments

1 Flor. Flor. | Web | 1. november 2013 at 17:29 | React

Ahoj :) Nominovala jsem tě do jednoho "projektu", tak pokud budeš mít zájem v něm pokračovat, kukni sem http://fireinthewater.blog.cz/1311/liebster-award :)

2 Liven Liven | Web | 1. november 2013 at 17:39 | React

Nevím jak jsi to dokázala, ale tenhle TAG jsem už nedokázala už ani číst ten název, ale od tebe jsem si ho ráda přečetla, protože píšeš úžasně a nepíšeš dobře už jenom i ten TAG, poklona!
Jsem ale moc ráda, že jsem si ho přečetla, protože jsem se o tobě dozvěděla poměrně (málo ?) věcí a to mě těší. :)
Dočetla jsi druhý díl? Já jsem nedávno dočetla ten třetí a nemůžu si stěžovat. I když mám tolik otázek a tak málo odpovědí. Budu si muset hold počkat až u nás vyjde další díl. :D

3 Nell Nell | Web | 1. november 2013 at 18:08 | React

To jsou super věci o tobě. Shodnu se s tebou v několika, ale jednu si prostě neodpustím nerozvinout. Ty knížky a lidé kolem nás. Přesně, jak to říkáš. Štve mě, že spousta holek - které jsem do toho ale natlačila - čte stejné knížky jako já. Všichni to řeší. Ale když si to vezmu kolem a kolem, jenom já (no a ještě jedna) to beru jakou součást života. Ony, všechny ostatní, to čtou proto, aby byly "cool". A to mě štve. Naopak, tady na blogu, se mně to líbí. A vidím, že je tady spousta blogerek, které knížky považují za součást svého života. Mezi nimi třeba ty, Jass, Foster,...
Byla jsem hrozně zvědavá, jak na otázky odpovíš, proto jsem tě nominovala. Věděla jsem, že to bude zajímavé.

Ten první bod je šílený - já nevím, koho bych vyjmenovala, kdybych musela. Ale tvoje verze se mně líbí - možná bych tam místo Percyho dala Tris. Ale ne, to už bych vyměnila moc lidí. Ale prostě, byla by tam někde Tris. Třeba u Tobiase na klíně, co já vím.
Jsem mrcha, že jo, když vymýšlím takovéhle otázky? :D
Fajn, ty dokážeš odpovědět. Vyjdu z toho špatně já. Ale souhlasím s tebou, na moje otázky se fakt rozumně odpovídat nedá.
Jé! Asi před týdnem nebo dvěma jsem dočetla Kdo chytá v žitě, máme na to stejný názor. Stejně tak na Na západní frontě klid, ta knížka je hrozivá, ale úžasná.
Supernatural taky sleduju, tak trochu. Ten seriál je boží - no a hlavně Dean. <4
Páni, ta poslední otázka od Natt. mě fascinuje. Nikdy jsem nepřemýšlela nad tím, co bych řekla, kdyby se mě někdo na tohle zeptal. Ale je pravda, že být slepá nebo hluchá, to musí být hrůzostrašné. Ale mít slepého kámoše (Izák), to může být hezké. V tomto případě.

4 Pandora Pandora | Web | 2. november 2013 at 10:36 | React

Čo sa týka 10 faktov zhodneme sa na viacerých veciach :D Už pri prvom som ťa zase začala mať o kus radšej ako som ťa mala doteraz. Je príjemné zistiť že nie som jediná. Síce sa mi ju moja mama za posledné 3 dni snažila nanútiť asi 10 krát, odolala som je nátlaku :D

Vždy keď môj brat napíše trojku odspodu tak na neho pozerám ako na blázna :D Ako to robíš? To sa nedá. :D

Zhodnem sa tiež v tom že nemám rada keď v realite nájdem ľudí ktorý milujú napr. Game of Thrones alebo Hunger Games :D Ale na blogu tak to som úplne šťastná a najradšej by som kričala že som našla spriaznenú dušu. Ale v realite by som proste vraždila. A tiež keď zistím že som fanúšik nejakej série dlhšie ako tá osoba tak by som ju najradšej roztrhala :D No čo už :D

Filmové spracovania sa mi väčšinou nepáčia, vždy to pokazí buď obsadenie alebo vynechanie dôležitých scén. Jediné sfilmované knihy ktoré milujem sú Hunger Games (hoci mi tam chýba ten začiatok príbehu o odznačiku reprodrozda) a Harry Potter. Nemôžem porovnávať knihu a film Terapia láskou kedže som videla iba film, ale tak celý nápad bol krásny :D A Jennifer má možno dosť veľký podiel na tom ako ten film žeriem :D

Logaaaaaan :D Fangirling vždy keď ho vidím :33 Okrem neho ešte žeriem Alexandra Ludwiga, ktorý hral Cata v Hunger Games :3 On je tak dokonalý a tie jeho svaly, a blond vlasy a modré očká. :33

5 wild. wild. | Web | 2. november 2013 at 18:10 | React

skvelé odpovede, toto ma baví čítať. máš vážne krásny blog :)

6 TeSs / safe-sound TeSs / safe-sound | Web | 2. november 2013 at 21:51 | React

Tagy jsou vážně nebezpečný je to teď skoro na každém blogu, ale aspoň zjistíme více o bloggerkách :) U tich tvých faktů mě pobavil ten první :D Máme toho plno společného... A ty odpovědi na ty otázky jsou taky super :3
.
Katheline. tě nominovala do tagu tak se pro více informací jukni sem: http://safe-sound.blog.cz/1311/liebster-blog-award#komentare

7 Katherine Katherine | Web | 4. november 2013 at 21:11 | React

Tohle vidím už po druhý, a docela mě to pobavilo :D je to fakt docela zajímavý, aspoň jsem se o tobě zase dozvěděla něco nového ;) a nepřestáváš udivovat holka :'D

8 Susane S. Susane S. | Web | 5. november 2013 at 15:06 | React

Vážně není blog na kterém tohle není a na kterých to tedy ještě není za chvíli bude :D :) mě to určitě také nemine

9 Foster. Foster. | Web | 5. november 2013 at 20:44 | React

Takže, mám začít tvým komentářem nebo článkem. Tohle jsou vždycky dilemata. Každopádně se asi napřed pro změnu vyjádřím ke komentáři, pokud ti to nebude vadit. Stejně nemáš na výběr.

Děkuju moc za tvůj názor k mé recenzi na Divergenci. Sama víš, že si tvých poznatků moc cením - och bože, to zní strašně slušně - a jsem ráda a moc vděčná, že mi píšeš tak dlouhé komentáře.

Já už teď vůbec nemám dojem, že by se Divergence podobala Hunger Games. Musím říct, že u Allegiantu jsem asi dvakrát praštila hlavou o stůl a přála si, aby to nepokračovalo tak, jak to vypadalo, že to pokračovat bude, protože by to bylo podobné Hunger Games, ale ten konec celý můj dojem změnil. Je to vlastně i ten typ konce, který bych si přála u Hunger Games. Ale myslím, že by sis to měla přečíst, i Insurgent a Allegiant, protože svůj názor určitě změníš a zamiluješ si to. Opravdu tomu věřím, i když plně respektuji to, že ti to připomíná Hunger Games, a proto to nemůžeš milovat.

Aw, ten další odstavec je nádherný. Kéž bych si tohle přečetla ten jeden večer... Ale to je jedno. Každopádně, díky. )

Fajn, a teď k článku. :3

Ty fakty o tobě jsou skvělé, jsou takové zajímavé, bavilo mě je číst. A jsem šťastná, že o devítce jsem už třeba věděla. ))

Ohledně těch odpovědí. Jsme si vážně více podobné, než jsem tušila. Nějak se ti tu nechci vypisovat ke každé věci, protože vím, jak složité je na to odpovídat, ale.. Souhlasím s většinou tvých názorů. ))
Jsem na sebe pyšná, že teď čtu Kdo chytá v žitě, i když v angličtině, ale s tím už nic nenaděláte. A na západní frontě klid máme v povinně volitelné četbě, takže to si přečtu potom, děkuju za tip. ))

Claire...
Mám tě ráda. Já to prostě budu psát ke každému komentáři. ))
xx

10 Jass the Neverlander Jass the Neverlander | Web | 6. november 2013 at 13:10 | React

Ach, Claire, neviem ako to robíš že tvoje komenty sú vždy také feelsy. ^^
Prosím ťa, žiadna shame on you. Ja som nevidela CoB, TO je riadna shame.
Ánoáno, stiahni si ho a potom mi povedz čo si o ňom myslíš. Ja osobne ho žeriem a .. bože, už sa ani vyjadrovať neviem, úplne vymletá som po tom filme. :D
Asi tak. Ja keď som to videla, to bol taký strašný plač. -.- Plače ešte dojímavejšie ako taký jeden herec z Disney Channel. :D :3
Mne tam Ansel nesedí, ale Shay je podľa mňa celkom dobrá Hazel. Ale je pravda že  Nat, to je celý Isaac. Len sa bojím vidieť ho slepého, to ma rozplače. -.-
Tie obrázky sú <3 Ja viem, ja viem. :D Tumblr je neuveriteľná stránka, nájdeš tam všetko. A tie filmové/knižné fanmade obrázky, to je najlepšie na tom.
Júúú. <3 ďakujem. som rada že ďalej rozosmievam ľudí. :D

Desať vecí o tebe je neskutočných. Stále hovorím, že si ten najoriginálnejší človek na blogu, ktorého poznám. A budem to tvrdiť znova a znova. :D
"Nepozřela bych koprovou omáčku." čo to znamená? :D
Čeština je krásny jazyk, oveľa lepší ako slovenčina, ale tak je pravda že obe majú nedostatky.
High-five! Mne nadávajú za to že "j" mám moc vlnkovité a r vyzerá ako priekopa. A ja neviem čo ešte. Sú to šialenci. -.-

Čo sa týka Nelliných otázok..
Páči sa mi tvoj výber. Neviem, či by som  niečo urobila inak, a som lenivá premýšľať. :D
Spoilery sú záhadné bytosti. Preto milujem Goodreads, môžeš tam Spoilery skryť, aby ich nikto nečítal.
Nad tou otázkou obľúbeného spisovateľa som dlho premýšľala. A stále neviem prísť na odpoveď. :D Ale myslím že to bude John Green.
Ach. Terapia Láskou. Stále som nevidela film, ani nečítala knihu. Som nejaká spomalená. -.-
8. otázka ma úplne dostala. :D (y) Sme dosť rovnaké. :3
Tohle je válka! <3 Ty si to videla?! To nemyslíš vážne, si asi prvá koho poznám kto to videl. :3
PLL ma nebaví, a proste si nemôžem pomôcť. Zato Doctor Who, to je moja srdcová záležitosť, a Skins je tiež úžasné.

Jééj, už si prečítala aj Mesto Popola?! Mne osobne sa to páči menej ako Mesto Kostí.
Chris Pine. <3 A Simon. <3 Ale musíš uznať, že aj Gale (Liam) je nádherný. :3 A jeho brat. <3
Náhodou, ja by som tú Nutellu ochotne prijala. :D :3
Moja mama učí hluchých. Je to paradox, mám k nim tak blízko, bavím sa s nimi, ale tak ďaleko. Neviem, aké to môže byť. A ani si to asi nechcem predstaviť.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement