We have to learn how to let go

31. december 2013 at 18:25 | Claire Drayen |  everything elsefocus on the positive. | via Tumblr

Všichni děláme chyby. Ať už ty menší nebo ty, o kterých si myslíme, že je nikdy nebude možno napravit, že nás budou pronásledovat do konce života a my se jich nikdy nezbavíme.

Jde o to... Myslím, že bychom se měli naučit, jak nechat věci být. Jak se s nimi smířit. Protože nás zbytečně brzdí. Protože se kvůli tomu cítíme mizerně. A upřímně, většinou se mizerně cítí právě ti, kteří si vůbec nezaslouží se tak cítit. Těžko posoudit, která chyba je horší, vědomá nebo nevědomá? Nejspíš na tom ale ani nezáleží. Tak jako tak přijdou výčitky. Výčitky ovšem nejsou ještě tolik hrozné. Samozřejmě se musíme poučit. A v téhle části se začínáme dostávat do těžké situace. Neumíme se poučit a posunout se dál. Zůstáváme zaseknutí v jednom místě. Ale jak jsem psala už hned na začátku. Všichni děláme chyby. Nelze se ubránit.

Nevzdávejte to s lidmi, kteří vás důsledkem svojí chyby zklamali. Ne pokud vám na nich dostatečně záleží. Nenechte se žrát vlastním svědomím, ne zbytečně dlouho.

A proč o tom všem vlastně teď píšu? Zrovna dneska? Ano, asi jste uhodli. Já vím, taky mám všech těch řečí o novém roce plné zuby. Popravdě, přijde mi, že takhle lidi mohou vlastně oslavovat každý nový měsíc, protože v roce 1945 byl jen jeden květen, v roce 2007 jen jeden červen, ale co z toho? Pořád to jsou jenom dny, jenom další hodiny, je jedno jak seskupení těch 24 hodin nazvete.
Takže proč slavení nového roku, proč je najednou z ničeho nic celý internet plný vět typu Další rok je příležitost ke změně k lepšímu., V roce 2014 začněte nový život, je to nová naděje., Zítra začíná první strana 365-ti stránkové knihy, tak ji napiš skvělou... ? Protože my to přeci z velké části ani neovlivníme. Podle mě je odpověď taková, že lidi potřebují nový začátek, přímo po něm prahnou. Nedovedou si říct, že od zítra povedou lepší život, ne, potřebují k tomu něco většího, něco jako zbrusu nový rok, celý před nimi. No a na konci toho dalšího roku zase čteme podobné věty o naději ke změně. Na druhou stranu je obdivuhodné, jak lidé dovedou každý rok tu naději sbírat znovu a znovu.

Takže ne, nechci vám psát tyhle motivační věty. Chci napsat něco trochu jiného. Nemusíte se měnit, nemusíte si začít víc užívat života. Chtěla bych jenom, aby jste zapomněli na všechno špatné. Protože toho přijde ještě tolik (já vím, je to smutné), že nemá cenu se nad každou chybou zastavovat. A nemusíte nutně začínat na nový rok, vždyť je vlastně vcelku jedno, kdy začnete, i přestože je nejlehčí to na ten nový rok svést. To já jenom... berte chyby s lehkým nadhledem. Odpouštějte sobě i ostatním, protože - jo, musím to napsat - všichni děláme chyby.

let's fly together. ♥ | via Tumblr

Indie | via Tumblr

Untitled | via Tumblr
 

3 people judged this article.

Comments

1 Jass the Neverlander Jass the Neverlander | Web | 31. december 2013 at 18:49 | React

Páni, Claire. Úžasný článok. Bože. Ja už to ani nebudem písať, dobre? Všetky sú úžasné. ^^
Musím povedať, že teraz sa cítim trochu zahanbená, keď si tak uvedomujem ten môj článok o roku 2013 - 2014, ako tam píšem podobné veci ako to, čo si napísala ty. Máš pravdu, som zúfalá, potrebujem nový začiatok. Je to tak.
Budem sa snažiť. Budem sa snažiť odpúšťať, brať všetko s nadhľadom. Aspoň dúfam. (:

Ale prosím ťa, ty mi tu ideš hovoriť o dokonalosti?! -.- ^^
Nemáš sa vôbec za čo stydět, to ja by som sa mala. ^^
Páni, tak to ďakujem. sama som sa divila, kde sa to vo mne bralo, keďže ani ja som si to pri čítaní samotnom neuvedomovala. :3
Veci mimochodom niekedy sú dôležité. (: Tá básnička je fakt úžasná, to hej. (:
Claireee, toto mi nerob. <3 Ďakujem, ďakujem. (:

2 TeSs / safe-sound TeSs / safe-sound | Web | 1. january 2014 at 14:58 | React

Ano všichni děláme chyby a nikdy ani není nad to je ovlivnit. Já se řídím heslem "Co se stalo se stát mělo" Kolikrát se ocitám že někdo mě obvinil z něčeho co jsem vůbec neudělala a trápím se kvůli tomu proč si to ten dotyčný člověk o mě vůbec myslí. Já bych asi nedokázala začít znova třeba v půlce června. Pro mě ten nový rok je nová začátek a konec něčeho co bych uzavřela a začala zase žít trošku jinak. Ale každý je jiný. Někdo na změnu potřebuje nový rok a někdo klidně 1 hodinu, ale každý jsme nějaký :)
Úžasný článek lépe bych to nenapsala :3

3 Nell Nell | Web | 1. january 2014 at 17:32 | React

Claire zase předvedla, že je boží. <4
Tenhle článek, to je tak feelsy. Máš naprostou pravdu, ale myslím, že přestože máš pravdu a každý to ví, málokdo se opravdu poučí.
Já třeba dělám pořád tu stejnou chybu - chci být každý rok lepší. Ale nejsem. Aspoň ne podle mě. Myslím, že je spíš potřeba, aby to o nás řekl někdo jiný, protože sami sebe neposuzujeme ani trochu objektivně.

Chyby dělá každý, a kdyby nebyly chyby, nevěděli bychom, jak žít. Protože všechno, co se odráží v chybách druhých, je pro nás špatné. Je pravda, že to takhle každý vidí, spousta lidí si to i uvědomí, ale kdo z těch všech přestane tyhle věci dělat?

Souhlasím, že bychom neměli být naštvaní na blízké lidi jenom za to, že udělali nějakou chybu. Protože my, kteří nadáváme, si třeba vůbec neuvědomíme, že taky děláme chyby, někdy i horší, někdy i takové, které toho druhého, třetího a kolikátéhochceš člověka raní ještě víc...

Claire, poslední dobou se čím dál víc těším na tvoje články, těžko je to tím, že je přidáváš tak málo. Mám pocit, že tys začala teď úplně jinak psát - a je to ještě báječnější než předtím. (A to jsem si dřív myslela, že nic úžasnějšího být nemůže.)

4 Sheri Sheri | Web | 1. january 2014 at 19:57 | React

Úžasný článok ^^ Presne toto sa snažím naučiť - brať veci také aké sú a netrápiť sa kvoli chybám, lebo sa potom nedokážem pohnúť dopredu. Nezostáva mi nič iné, len súhlasiť s tvojim článkom.

Mám rada vetu - máš pred sebou prázdnu 365 stranovú knihu, a je len na tebe čo v nej bude napísané. Pravda, z veľkej časti to my neovplyvníme, ale je na nás ako sa budeme na tie náhodné veci pozerať :)

5 Luciiy. Luciiy. | Web | 3. january 2014 at 1:17 | React

Ahoj jsem zpátky na blogu, chci se zeptat jestli jsme stále "affs" ? ))

6 Nell Nell | Web | 3. january 2014 at 11:35 | React

Jo, ono to vypadá strašně jako dětská knížka, a protože je Auggiemu 11, tak to takové dětstké taky je, ale ta myšlenka dětská není. Já myslím, že díky tomuto to může číst jakákoliv věková kategorie.
Jakmile dočteš COG, nebudeš schopná dělat nic jinýho, protože v jedné části to bude maximum feels, jakejch jsi schopná. Ale nechci spoilerovat. V každém případě se těším, až to dočteš. Budeš Shadowhunter. :3
Děkuju. Snažila jsem se toho moc neprozradit, ale ono se tam nestane nic neočekávanýho, co by ti pokazilo příběh. :)

Máš před sebou hodně feels období, drž se!

Já to chápu, je to fakt šok, i když já jsem to dočetla už před víc než rokem, takže to tak trochu vyprchalo...
Se vším, co jsi napsala, souhlasím. Teda, skoro. Já mám Hurikána právě ještě radši, protože mně ho bylo líto, že na něj Katniss byla naštvaná, protože tu bombu nepustil schválně. Ale na tohle můžou být dva názory, chápu.
V té stejné části já jsem brečela taky, v tu chvíli jsem si teprve uvědomila, co všechno se stalo. Teď mám chuť si to přečíst znovu.

Přesně tak, a pak se někdo diví, že Augustus se bojí zapomnění.

Možná se to zdá jenom mně, kdo ví. Ten pocit je úžasný, hlavně když ho nezažíváš moc často, protože jinak se ti omrzí. Což se asi nikomu nestává, všeho moc škodí, že? I když nevím, jestli tohle u tebe platí. Těžko říct. V každým případě mám pravdu, že píšeš úžasně. :)

7 Jass the Neverlander Jass the Neverlander | Web | 4. january 2014 at 10:26 | React

Vyhlížej, vyhlížej, ale budeš dlho čakať, pred tým bude recenzia na prvé tri diely Percyho Jacksona a ešte na Allegiant. :3 Ale pokúsim sa to urýchliť. :3

Ja poznám tiež jedno dievča, ktoré má také oči, jedno ľadovo-modré a druhé hnedé. :3 To je strašne pekné. Ale na psoch je to najkrajšie, na huskyoch. :DD

Júúúú. ďakujem. :))
Ale to len na blogu sa chovám tak "vyzralo", v reálnom živote som bláznivá a hyperaktívna a neviem čo všetko. :D Och, a som známa svojimi trapasmi. Na to som expert.

8 the lizz. the lizz. | Web | 4. january 2014 at 16:44 | React

někdy je ale odpouštět neskutečně těžké.. prostě jasně, má se zapomínat na zlé věci, ale i když odpustím, nezapomenu a táhne se to dál a ten člověk ,který mě zklamal, už pro mě neznamená tolik, co před tím.. bohužel..
ale jinak nový rok beru jako dalších 365 dnů, který budou buď fajn, nebo ne, ale neříkám si, že se všechno najednou změní, to je blbost.)

9 Unicorn. Unicorn. | Web | 7. january 2014 at 21:35 | React

Moc ti děkuju za pochvaly. Přiznání, že jsem ti chyběla. Vy mě taky, ale musím se přiznat, že jsem kolikrát čichala okolo tvého blogu a dívala se, co je nového. A to i předevčírem (tuším?), když jsem si přečetla tento článek.

Víš, co mě zaujalo? Ten styl, nepárala ses s doznáním svého názoru a strašně krásně si objasnila celou tu situaci na tumblru, facebooku, instagramu a na podobných stránkách, kde se to těmi obrázky plní. Ano, lidi potřebují motivaci a když nemají tu duševní, tak potřebují nějakou kotvu. Můžu ti říct, že když jsem začala poctivě cvičit byl to den, jako jiný, jako všechny ostatní dny. Někdy v létě tuším, že - 23. července, ale pro mě není důležitý den, kdy začnu, ale že začnu. A že si tihle lidi, co rok opakují to samé a stejně to nedodrží, je sice obdivuhodné, ale strašné, když se na to kouknu z hlediska všech jiných možností, které mají.

Píšeš úžasně. Vystihla si mé pocity (sice v lepší formě, takhle bych to určitě nedokázala zformulovat) a já tvůj blog, tvé psaní a tvou osobu prostě zbožňuju.

10 Bird. Bird. | Web | 12. january 2014 at 11:56 | React

Úžasný článok čo na to len povedať. Píšeš skvelo články , tvoj blog vyzerá skvelo všetko je tu tak skvelé. :D Nemali by sme sa na niekoho veľmi hnevať za to že urobil chybu to isté sa mohlo stať aj nám pretože (tvoja obľúbená veta) *každý robíme chyby* . Milujem jeden citát "Každou minútou hnevu strácaš 60 sekúnd šťastia" je to krásny citát a tak pravdivý.

11 Lana Lana | Web | 12. january 2014 at 12:21 | React

Byť zaseknutý v jednom bode kvôli chybe - to teda dôverne poznám. A myslela som si, že keď som raz spravila takúto chyby, budem ju so sebou niesť do konca života a budem za ňu súdená. Ale naučila som sa, že zlé veci a chyby, ktoré sme spravili nás nedefinujú, sú to jednoducho veci, ktoré sa nám dejú, nie sme to my...

Presne súhlasím s tými novoročnými hlúposťami. Ľudia potrebujú naozaj niečo veľké, aby začali robiť veci, ktoré majú radi. Ja osobne si myslím, že každý rok môže byť skvelý ak ho skvelým spravíme. Ak budeme proste celé dni ležať v posteli a nariekať, že sme nedodržali naše predsavzatia a už sa vôbec neoplatí s nimi začínať, lebo je polovica januára, tak to proste bude zbytočné. Ale keď sa zdvihneme a začneme niečo robiť pre to, aby sme boli šťastní, naozaj budeme. Aspoň dúfam. Veľmi chcem, aby to tak bolo...

12 Infinity Infinity | Web | 14. january 2014 at 17:02 | React

Je to nádherný článek, tohle by si měl uvědomit každý. :-)
Je blbost být v křeči z nějakého nového roku, vždyť to nic neznamená, chyby můžeme napravit kdykoliv. :)
A ano, děláme je každý, to je to nejlepší uvědomění si. :))

13 alfalfa alfalfa | Web | 26. january 2014 at 18:52 | React

Krásny článok, veľmi pekne si to vystihla a napísala. Aj keď už tento komentár píšem skoro na konci januára, stále je len začiatok. Možno ľudia jednoducho potrebujú občas začať od začiatku. Na všetko zlé zabudnúť a nechať to v tom starok roku a do nového vykročiť s čistým štítom. Ale možno by bolo lepšie sa takto zabúdzať každý jedeň deň. Uvedomiť si, aké máme šťastie a ďakovať za každý nový deň a brať to ako príležitosť.

14 Ilma Ilma | Web | 28. february 2014 at 19:33 | React

Naprosto skvělej článek, myslím, že každého donutí se zamyslet. :)
Jsou konce, ale také začátky. A na něco jako je napravování chyb? Nikdy není pozdě! :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama